Kącik architekta – Nowa fińska architektura – nowa generacja / New Dawn Pojawiający się fińscy architekci

Dzięki uprzejmości Newly Dawn.
Wyłaniający się fińscy architekci Nowa fińska architektura.
Nowa generacja, która odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia w Nowym Jorku, obejmie dwa wydarzenia dotyczące młodych architektów i praktyk architektonicznych autorstwa Newly Dawn.
Pojawiający się fińscy architekci.
Wydarzenia przedstawiają najciekawszych młodych, zapraszanych fińskich architektów i ich najnowsze projekty, wizje i sposoby pracy.
Interakcje społeczne, przyjemne wrażenia użytkownika i przejrzystość pojawiły się jako kluczowe elementy w powstających fińskich biurach architektonicznych.
Architekci Janne Teräsvirta (architekci ALA), Anu Puustinen (architekci Avanto), Mikko Summanen (architekci K2S) i Tuomas Toivonen (TERAZ dla architektury i urbanistyki) zaprezentują świeże spojrzenie na niektóre z nadchodzących projektów i najnowsze osiągnięcia w architekturze fińskiej .
Więcej informacji na temat wydarzeń po przerwie.
Międzynarodowe sondaże w ostatnich latach wielokrotnie uznawały Helsinki za jedno z najlepszych miejsc na świecie do życia.
Atutem miasta jest jego klasyczna nordycka sceneria morska i sprawna infrastruktura.
W tym samym czasie Helsinki stoi przed wieloma wyzwaniami.
Nastąpiła szybka zmiana w strukturze miejskiej obszaru metropolitalnego w Helsinkach.
Helsinki przechodzi poważny proces odnowy, ponieważ dawne obszary przemysłowe i portowe są przekształcane na nowe zastosowania.
W ciągu następnych dziesięcioleci miasto będzie miało duże znaczenie dla poprawy struktury miejskiej, ponieważ planowane i budowane są nowe obszary.
Zmienia się także populacja i struktura gospodarcza.
Mieszkańcy Helsinek starzeją się i potrzebują nowych rodzajów usług.
Z drugiej strony, Helsinki staje się coraz bardziej międzynarodowe.
Unikalna kultura konkurencji zapewnia nowemu talentowi możliwość zdobycia potężnych prowizji w Finlandii.
Znaczny procent znaczących budynków w Finlandii powstał w wyniku konkursów architektonicznych.
Zawody są zawsze anonimowe i studenci często również wchodzą.
W ostatnim dziesięcioleciu nastąpiło znaczące przesunięcie fińskiej architektury, ponieważ nowa generacja młodych architektów zdobyła sobie pozycję, wygrywając wiele ostatnich konkursów architektonicznych w Finlandii i za granicą.
W kwietniu 2012 roku sieć młodych fińskich architektów Newly Dawn.
Wyłaniający się fińscy architekci zorganizują dwa wydarzenia z satelity World Design Capital Helsinki 2012 w Nowym Jorku we współpracy z Liderem Architektury w Nowym Jorku, amerykańskim instytutem architektonicznym New York Chapter, fińskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku, Irwinem S.
Chaninem School of Architecture, Konsulat Generalny Finlandii w Nowym Jorku oraz Muzeum Fińskiej Architektury.
Program: Nowa fińska architektura.
Nowa generacja piątek 20 kwietnia 2012 r., Godz.
6.30 – 20.30.
Miejsce: Cooper Union, 41 Cooper Square, Nowy Jork, NY 10003 Prezentowany przez Ligę Architektoniczną, współorganizowany przez Irwin S.
Chain School of Architecture, The Cooper Union oraz Fiński Instytut Kultury w Nowym Jorku.
Młodzi architekci należą do globalnego pokolenia, świadomego na arenie międzynarodowej, doświadczonego i świadomego.
Podczas gdy wielu ambitnych architektów pracowało i studiowało za granicą, a istnieje wiele dowodów na globalne trendy i koncepcje stosowane w lokalnych kontekstach, wydaje się, że starają się utrzymać krytyczny i entuzjastyczny związek zarówno z przeszłymi, jak i współczesnymi tradycjami.
Jednocześnie koncentrują swoje wysiłki na ulepszaniu i tworzeniu własnych podejść w praktyce.
Wraz z poszerzonymi horyzontami i zwiększonymi oczekiwaniami, chcielibyśmy zaprosić wszystkich do udziału w ambitnej architektonicznej przyszłości; taki, który równoważy i łączy odważne cele z pokorną jakością, wrażliwą odpowiedzialnością ze świeżymi koncepcjami, lokalnymi tradycjami z nową technologią, zdrowym rozsądkiem z wyszukanymi umiejętnościami, złożoną różnorodnością z oświeconą klarownością, dużymi pomysłami z inteligentnymi szczegółami, dobrymi pytaniami z odpowiednimi odpowiedziami.
Wykłady architektów Janne Teräsvirta (architekci ALA), Anu Puustinen (architekci Avanto), Mikko Summanen (architekci K2S) i Tuomas Toivonen (TERAZ dla architektury i urbanistyki), z uwagami otwierającymi architekta Aki Davidsson (Davidsson Tarkela Architects) Helsinki.
Dyskusja New York Roundtable Saturday, 21 kwietnia 2012, 13:00.
16:45 Miejsce: Centrum Architektury, 536 LaGuardia Place, Nowy Jork, NY 10012 Wydarzenie zorganizowane przez AIA New York Chapter i Konsulat Generalny Finlandii w Nowym Jorku.
Sesje okrągłego stołu skupią się na dzieleniu się i porównywaniu doświadczeń związanych z tworzeniem praktyki architektonicznej w Helsinkach i Nowym Jorku.
Krótkie prezentacje na temat historii i genezy każdej praktyki i ich pracy wprowadzą 15 różnych perspektyw do założenia i prowadzenia biura.
Uczestnicy omówią również ich motywy architektoniczne, wpływy, techniki i programy.
Uwagi wstępne deputowanej generalnej Riitty Gerlander.
Dyskusje moderowane przez Philipp von Dalwig i Marc Clemenceau Baily, współprzewodniczący
[hasła pokrewne: dachówka ceramiczna czy betonowa, kanapy warszawa, ekskluzywne lampy ]

Powiązane tematy z artykułem: dachówka ceramiczna czy betonowa ekskluzywne lampy kanapy warszawa