Kącik architekta – Stinson Transport Center / Lemay Associés

Dzięki uprzejmości Lemay Associés Intencją projektu Lemay Associés dla Stinson Transport Center w Montrealu było osiągnięcie jednolitego tkania projektu w otaczającej tkance miejskiej.
Następnie dokonano tego poprzez wprowadzenie nowego elementu dialogowego: interfejsu, który posłuży jako katalizator dla odnowienia otaczającego sektora przemysłowego.
Charakteryzuje się prostym i współczesnym wolumetriem, projekt opiera się na zasadach funkcjonalnych, które nadają mu swoją geometryczną osobliwość.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Głównym wyzwaniem dla osiągnięcia harmonijnej integracji projektu było zoptymalizowanie śladu ekologicznego witryny.
W tej perspektywie architekci i klient zgodzili się na internalizację większości nakładów na parking autobusowy wewnątrz budynku.
Jednak konsekwencją tego podejścia jest ogromna płyta podłogowa i dość duża objętość pozioma.
W związku z tym ogromne rozmiary obiektu, jego integracja z otaczającym kontekstem i obróbka architektoniczna stały się poważnymi problemami.
Dzięki uprzejmości Lemay Associés Te rozważania zostały opracowane jako urządzenie architektoniczne określane jako tkactwo .
Maszyna tkacka.
proponuje połączenie siatki strukturalnej budynku i krajobrazu w nowy wielofunkcyjny element, który stanie się znakiem rozpoznawczym projektu: krajobraz dachu.
Wielkość 7 boisk piłkarskich, krajobraz na dachu stał się jednocześnie głównym motorem zamiaru projektowego.
Dzięki uprzejmości Lemay Associés W oczekiwaniu na planowane zwiększenie liczby swoich usług w ciągu najbliższych kilku lat, STM rozszerzy swoją flotę autobusów i musi zbudować nowe centrum transportowe.
Proponowane Centrum Transportowe Stinson pomieści 300 pojazdów i 800 pracowników i będzie dążyć do ambitnego certyfikatu LEED Gold.
Dzięki uprzejmości Lemay Associés Dzięki v2com za materiał zawarty w tym poście.
[hasła pokrewne: wyciskarki do soków ranking, brico łomża, ekskluzywne lampy ]

Powiązane tematy z artykułem: brico łomża ekskluzywne lampy wyciskarki do soków ranking