Magazyn architektoniczny : The Devoid Tower / Daniel Caven

Dzięki uprzejmości Daniela Caven The Devoid Tower, zaprojektowanego przez Daniela Cavena w Illinois Institute of Technology w Chicago, i opisywanego w magazynie eVolo, bada systemy pasywne, które można włączyć do konstrukcji wysokiego wzrostu.
Składa się z centralnej objętości przekłutej przez pustkę, a konstrukcja wieży podlega zestawowi reguł projektowych i jest testowana za pomocą analizy parametrycznej i środowiskowej.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Ułożenie i ruch pustki jest zaprojektowany wokół warunków środowiskowych Chicago, tj.
Prędkości wiatru i światła słonecznego.
Badania energii i wiatru wykazały, że pustka spowalnia prędkość wiatru, dając wieżę opcję naturalnej wentylacji przez każdą z płyt podłogowych.
Dzięki zastosowaniu pustki, wieża pozwala również na maksymalne nasłonecznienie płyt podłogowych, a także pozwala na jeszcze bardziej malownicze widoki na zewnątrz.
Dzięki uprzejmości Daniel Caven Zlokalizowany w dzielnicy North River w Chicago, wieża jest ozdobiona dużą ilością widoków (Loop, Lake Michigan, Chicago River) i pieszych.
Pustka rozciąga się na drogę wejścia, ukazując empiryczny widok przez wieżę i kadrowanie widoku do nieba.
Na wewnętrznych użytkownikach wita się otwartość na przestrzeń i otwartą płytę podłogową ze względu na strukturę siatki kratowej zawieszając płyty podłogowe.
Forma wieży jest wyprowadzana i tłumaczona przez ruch i formę pustki.
Dzięki uprzejmości Daniela Cavena Program wieży obejmuje: przestrzeń handlową na dole trzy piętra, patrząc w kierunku rzeki / jeziora, a także przestrzeń restauracyjna włączona do chodnika wzdłuż rzeki.
Większa część wieży jest zaprogramowana na przestrzeń biurową.
Biurowe płyty podłogowe są rozmieszczone na otwartym planie i nadają się do pracy.
Górna część to pięciogwiazdkowy hotel z niebiańskim lobby łączącym przestrzeń biurową i hotel, a także taras widokowy w pobliżu szczytu wieży.
Dzięki uprzejmości Daniela Caven
[więcej w: brico nisko, brico łomża, metalzbyt gdańsk ]

Powiązane tematy z artykułem: brico łomża brico nisko metalzbyt gdańsk