Budownictwo wczoraj i dzis : Changzhou Culture Center / gmp Architekten

Crystal Digital Technology gmp Architekten otrzymał niedawno pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na budowę Centrum Kultury w nowo utworzonym centrum miasta Changzhou.
O łącznej powierzchni 365,000 metrów kwadratowych, budynek w tym mieście o wartości trzech milionów, pomiędzy Wuxi i Nanjing, jest sześć razy większy od Luwru w Paryżu.
Odzwierciedlające elementy południowej chińskiej kultury w Changzhou i wyróżniające się wodne elementy miasta, ich projekt obejmuje wiele muzeów, takich jak muzeum sztuki, muzeum nauki i technologii oraz biblioteka, a także zaplecze usługowe wspierające centrum kultury w dzielnica Xinbei w mieście.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Moduły budowlane.
który przypomina mostek w dużym łuku.
składają się z sześciu pawilonów o wysokości 45 metrów, które różnią się znacznie pod względem różnych funkcji architektonicznych, ale tworzą wizualną całość z zewnątrz.
Przestrzeń pomiędzy galerią sztuki na wschodzie i muzeum nauki i technologii na zachodzie tworzy publiczny plac w centrum Changzhou.
Dzięki wodom i hojnemu krajobrazowi zapewnia przyjemną atmosferę i służy jako miejsce spotkań w dzielnicy.
.
Technologia Crystal Digital Na poziomie 256,000 metrów kwadratowych w piwnicy znajduje się podziemny parking, a także liczne punkty handlowe i handlowe, które są oświetlone odwiertami i które są bezpośrednio połączone z obiektami kulturalnymi.
Ścieżka wodna na niższym poziomie biegnącym po przekątnej przez teren o powierzchni 100 000 metrów kwadratowych łączy wszystkie moduły razem i działa jako źródło oświetlenia dla restauracji w piwnicy.
.
Technologia Crystal Digital Fasadą w kolorze elewacji jest fasada z regionalnego budynku: zachwycający szary łupek tworzy solidne wrażenie zewnętrzne, kontrastujące z jasnymi powierzchniami z białymi elementami i przezroczystymi szklanymi fasadami po wewnętrznej stronie budynków.
.
Crystal Digital Technology Centrum Kultury odegra ważną rolę w kształtowaniu nowego centrum miasta i jego rozwoju, odzwierciedlając tradycję Changzhou przeniesioną do nowoczesnej metropolii.
Duży dach rozciąga się na sześć pawilonów kulturalnych i służy do określenia przestrzeni publicznej dla mieszkańców Changzhou.
.
Crystal Digital Technology Architekci: gmp Architekten Lokalizacja: Changzhou, Chiny Chiński partner: Wei Wu Zespół konkursowy: Martin Friedrich, Sebastian Schmidt, Kong Bu Hong, Jiang Lan Lan, Yao Yao, Zhang Zhen, Gao Shu San, Dominika Gnatowicz, Sa Xiaodong Structural Projekt: schlaich bergermann i partnerzy Projektowanie krajobrazu: WES & Partners Klient: Changzhou Jinling Investment and Construction Co., Ltd Powierzchnia brutto: 365 000 m.
Biblioteka GFA: 32 800 m.
Galeria Sztuki GFA: 20 600 m.
Muzeum Nauki i Technologii GFA: 18,300 m.
Wyposażenie usług GFA: 37 300 m.
Piętra GFA: 256,000 m.
Konkurs: 2012.
Pierwsza nagroda
[więcej w: drewno budowlane ceny, olx kielce, brico radomsko ]

Powiązane tematy z artykułem: brico radomsko drewno budowlane ceny olx kielce